Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cestování

Příspěvky

Tanzanie a Zanzibar

27. 8. 2007

Cesta vlakem, společností TAZARA, čili Tanzania-Zambie, byla opravdu zajímavá. Kromě toho, že ženské nesmí spát v noci ve stejným kupé s chlapy

 
Celý příspěvek | Rubrika: Cestování | Komentářů: 0

Cesta na Leopards Hill (Neúspěšná mise Jeskyně)

21. 7. 2007

ObrazekJednu neděli jsme se vydali hledat jakousi jeskyni, někde na Leopards Hill, na silnici (či dále spíše prašné cestě), vedoucí až do Lower Zambezi.

 

Lower Zambezi-Chiawa

21. 7. 2007

ObrazekLeckdo se mailem ptal, zda dostala Radka na prvního máje od Ludi pusu pod rozkvetlým stromem, tak tento rok asi bohužel uschne, jelikož strom se nenaskytl a Radka byla pryč, vrátila se 1. května večer po dvoudenním výletu s Dr. Kusým, Sestrou Míšou a studentkou Adélou z Lower Zambezi, Chiawy.

 

Parays game farm alias Maggie farma a pohoda v Lilayi

21. 7. 2007

Jednu sobotu jsme navštívili Parays safari farmu (kdo z nají Maggi tak u Maggie)

Obrazek

 

Munda Wanga environmental park

21. 7. 2007

ObrazekMunda Wanga je něco jako botanická a zoologická zahrada asi 20 km jižně od Lusaky, směrem na Livingstone. Funguje zároveň jako záchranná stanice pro různé zraněné či opuštěné živočichy.

 

Marys Bookshop second hand

21. 7. 2007

ObrazekNěkolikráte v sobotu jsme vyrazili na výlet do knihkupectví. Nebylo to ale ledajaké knihkupectví někde ve městě, byl to knižní second hand za městem na takové menší farmičce.

 

Jeskyně na Leopards Hill

21. 7. 2007

ObrazekJedno červnové sobotní dopoledne jsme vyrazili spolu se sestřičkou Míšou a studentkou Adélou na Mary's Bookshop, antikvariát s knihami s vidinou, že se pak možná vydáme i dál po cestě zvané Leopard's Hill a možná najdeme i jeskyni, kterou jsme se pokoušeli najít už asi třikrát.

 

Kariba

21. 7. 2007

ObrazekKariba je vodní nádrž vystavěná na řece Zambezi na jihu Zambie, která byla svého času největší na světě. Byla vystavěna v roce 1959 a stále plní svou funkci.

 

Livingstone a Viktoriiny vodopády

21. 7. 2007

ObrazekNěco málo o Livingstone jako takovém – leží na jihu Zambie a Viktoriiny vodopády, které leží několik kilometrů od něj, jsou přirozenou hranicí mezi Zambií a Zimbabwe. Do roku 1935 byl Livingstone hlavním městem někdejší Severní Rhodésie (nyní Zambie), pak se hlavním městem stala Lusaka.

 

Liuwa Plain National Plain

21. 7. 2007

ObrazekNa pozvání slovenského kamaráda Juraje (děkujeme Juraji), pracujícího v národním parku Liuwa Plain, jsme za ním do tohoto parku v severozápadní provincii v neděli vyrazili a zdrželi se až do čtvrtka.